Skialp v Africe

délka: 9 dní (zájezd č. 491385)

9 - denní zájezd

Slyšeli jste už někdy o lyžování v Africe? Že ne? A přece je to možné! Málokdo ví, že horské pásmo Vysoký Atlas nabízí díky svým čtyřtisícovým vrcholům plnohodnotný terén pro skialp, a to v naprosto výjimečném a exotickém přírodním a kulturním prostředí berberského Maroka. Palmy, hlučná arabská tržiště, muezíni na mešitách či uspávači hadů tvoří ostrý kontrast vůči lyžařským sjezdům na zasněžených vrcholcích Afriky.

Pod odborným vedením bratrů Švihálků, horskými vůdci UIAGM a nejúspěšnějšími českými skialpinisty posledních let navštívíme odlehlý a zapomenutý kout Atlasu, pohoří Mgoun a vylezeme a sjedeme tři hory včetně té nejvyšší, Oumsoud (4.071 m), která je druhou nejvyšší horou severní Afriky. Půjde o jednodenní túry a celkem strávíme v horách pět dní. Ale největší zážitky možná čekají někde úplně jinde: horské vesničky Berberů, horští nosiči, muly, které nesou vaši bagáž a spousta dalších dobrodružství, která s sebou přináší pobyt a pohyb v horách Atlasu. Mimo to je také vyhrazen čas na poznání města Marrakéš, perly berberského Maroka, abyste si odvezli zážitek nejen sportovní, ale i cestovatelský a kulturní.

Program : 1. Přílet do MARRÁKÉŠE , kde se poprvé krátce seznámíme s kulturou, náboženstvím, arabskou architekturou, trhy, zaklínači hadů, muzikanty a tanečníky v jedinečném královském městě.

2. Po snídani přejedeme do města AZILAL a do horské vesnice Tabant, kde se ubytujeme v hostelu a nabereme síly na další den.

3. Čeká nás 8 hodin dlouhý pochod (na suchu s mulami, na sněhu s nosiči) na chatu TARKKEDIT (3.000 m) v pohoří MGOUN.

4. Aklimatizační výstup na OUMASSINE (3.883 m), 900 m+, cca 5 hodin. Za odměnu si vychutnáme stejně dlouhý sjezd mohutným kotlem a firnovými pláněmi.

5. Pokusíme se o výstup na nejvyšší vrchol oblasti OUMSOUD (4.071 m). Závěrečný úsek vede rozložitým vrcholovým hřebenem s jedinečnými výhledy na celé pohoří a okolní poušť. (1200 m+, cca 8 hodin)

6. Výstup na MGOUN WEST (3.867 m), 900 m+, cca 5 hodin

7. Sestup zpět do Tabantu (na sněhu nejdříve s nosiči, dále pak s mulami), přejezd do městečka Azilal, ubytování

8.–9. Návrat do Marrákéše, možnost odpočinku v tradičním hammámu (horkých arabských lázních), nákupy a gurmánské zážitky. Přesun na letiště a odlet domů.

Ubytování: různé

Stravování: vlastní

Doprava: vlastní

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Podobné zájezdy v této destinaci

29 990 Kč
Základní cena od 29 990 Kč

Velký okruh Marokem - letecky

Maroko, Vysoký Atlas
Zájezd do Maroka nás zavede do exotikou vonících míst na území severozápadní Afriky. V Maroku se vydáme za poznáním světa pro nás tak odlišného svojí kulturou, náboženstvím, architekturou i uměním. V Maroku poznáme skvosty arabské kultury - královská města Fés, Marrakesch i přírodně velmi atraktivní…
termín: 20.09.2019 délka: 10 dní
39 990 Kč
Základní cena od 39 990 Kč

Grand tour Marokem

Maroko
Casablanca • Rabat • Tanger • Tetouan • Chefchaouen • Meknes • Fés • Erfoud • Ourzazate • Marrákéš • Essaouira • Safi • Casablanca Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Poznámka : cena nezahrnuje nepovinné spropitné (cca 55 EUR, platba na místě) Min. počet účastníků : 15.
termín: 07.05.2019 délka: 13 dní
26 800 Kč
Základní cena od 26 800 Kč

Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

Maroko
Při přechodu čtyřtisícového Vysokého Atlasu nás bude v hlubokých údolích pohádkově barevných hor provázet podmanivá atmosféra kamenných berberských vesnic obklopených svěže zelenými terasovitými políčky. Turisté jsou zde stále vzácností a není divu, když se k nám seběhne polovina vsi. Zde žádné turistické…
termín: 12.04.2019 délka: 17 dní

Nabízí

KUDRNA s.r.o.

KUDRNA s.r.o.

Lidická 17
60200 Brno
telefon: 542216764

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Agadir Al Massira 17 °C
Casablanca 13 °C
Essaouira 14 °C
Fes-Sais 10 °C
Marrakech 14 °C
Meknes 10 °C
Ouarzazate 12 °C
Rabat-Sale 13 °C
Tanger 15 °C

Základní informace

Maroko

Maroko
Hlavní město: Rabat
Počet obyvatel: 27 111 760
Měna: MAD
Rozloha: 446,550 km2

Místopisy

  • Agadir

    Nejznámější marocké letovisko, ležící na pobřeží Atlantického oceánu, bylo znovu vybudováno po zemětřesení v roce 1960 a nabízí 9 km dlouhé písčité pláže. Město se může pochlubit…

  • Casablanca

    Casablanca, arabsky Dár al-Bajdá – největší město a přístav v Maroku u Atlantského oceánu; 2,9 mil. obyvatel (1990). Je největším hospodářským střediskem státu s významným…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://maroko.vasezajezdy.cz/zajezdy/skialp-v-africe-491385/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://maroko.vasezajezdy.cz