Mauritánie a Západní Sahara

cena od 31 800 Kč termín: 11.01.2019 délka: 17 dní (zájezd č. 489876)

17 - denní zájezd

Afrika! V kudrnovských kuloárech doposud Terra Incognita. Toto významně bílé místě na naší cestovatelské mapě nakousneme vyjímečnou expedicí, která i z bezpečí nenásilně organizované skupiny nabídne ryzí objevitelské zážitky. Mauritánie, chudičká výspa Sahary, slibuje skutečné dobrodružství pro všechny, kteří se pro nejlepší zážitky nebojí vykročit z komfortní zóny. Na korbě nejdelšího nákladního vlaku Světa se přiblížíme k impozantnímu pohřebišti lodních vraků, navštívíme stařičká karavanní města a ochutnáme život místních beduínů. S karavanou velbloudů se vypravíme na putování do pouště, 3 dny jsou tak akorát na to, aby se jemný saharský písek a svérázný pouštní životarytmus dostal člověku správně pod kůži. Poznáme skutečnou černou Afriku bez pozlátka masové turistiky, o to hlubší zážitky si z cesty přivezeme.

Program: 1.-2. Přílet do DAKHLY, nejjižnější výspy Západní Sahary, odkud se pokusíme co nejrychleji přepravit po atlantské dálnici přes poušť do severní výspy Mauretánie, přístavu Nouadhibou, kde po dlouhé cestě spočineme.

3.- 5. Dopoledne strávíme podle nálady buď koupačkou na pláži nebo popíjením čaje, a od brzkého poledne budeme stepovat na nádraží a čekat na Železný vlak, na jehož korbě podnikneme dobrodružnou (ale bezpečnou) cestu do vnitrozemí. Cílem bude městečko Choum, které už je coby kamenem dohodil (a zbytek dojel teréňákem) od pouště. Pořádně se posilníme a pak se vypravíme do CHINGUETTI , kulturního centra staré Mauretánie. Načerpáme trochu vědění v místních zapomenutých knihovnách, navštívíme mešitu, která je symbolem země a okoukneme místní suvenýry. Mezi vším tím budeme dlouze pozorovat poušť, popíjet čaj a nerušeně odpočívat před velkou výpravou.

6.-8. Naše batohy připevníme na záda velbloudů, v jejichž společnosti vyrazíme na putování pouští. Třídenní výprava je tak akorát ideální doba k tomu, aby jemný saharský písek pronikl do těch nejzazším záhybů lidského prožívání a aby nás dokonale prostoupil svérázný duch života v poušti.Ve společnosti beduínů bude naše malá karavana putovat přes několik oáz ke Zpívajícím dunám, jejichž libozvučnost nás dozajista okouzlí. V pravý čas se vrátíme do civilizace a teréňákem zamíříme ke ksouru OUDANE , kde se necháme ovlažit náručí oázy.

9.-10. Po návratu z pouště nám bude zdejší života rytmus o poznání bližší, popijeme tradičně čaj, poklábosíme s místními a užijeme si klidu a míru v prastarém karavanním centru. Nabízí se také fakultativní výlet k legendárnímu Oku Afriky, neboli Struktuře Richat, gigantickému kráteru v poušti, kolem kterého se tvoří legendy a příběhy o mimozemských kulturách i Atlantidě. Výlet terénním autem by měl být zakončen letem balónem nad kráterem (cena cca 100 EUR). Inšalláh (= výlet je opředen značnou mírou rizika na rozmarech místní agentury, která jej zajišťuje. Pokud to bude jen trochu možné, rádi vám tento zážitek zprostředkujeme, nicméně 100% zaručit bohužel nemůžeme).

11. Přejedeme do božské oázy TIRJIT, kde se pod palmami vykoupeme a osvěžíme pod jasnou noční oblohou. Tirjitu se ne nadarmo říká nejdokonalejší místo Mauretánie.

12.-13. Odvezeme se do Nouakchottu, hlavního města, abychom si po deseti dnech mimo civilizaci opět navykli nočním světlům, barům a modernímu oblečení. Ráno vyrazíme do rybářského přístavu, kde pracují obyvatelé celé Západní Afriky a pak se vrátíme na Kennedyho bulvár, centrum hlavního města. Omrkneme saúdskou mešitu, lidový trh a pokoupíme nějaké suvenýry, aby nám tuto cestu přátelé věřili.

14.-15. Ráno naskočíme do auta a vydáme se zpět na sever do NOUADHIBOU, kde navštívíme Cap Blanc s koloniemi tuleňů a pozůstatky koloniální moci.

16. Čeká nás dlouhá cesta podél pobřeží zpátky na Západní Saharu, kde konečně navštívíme město Dachla, prohlédneme si jeho unavené, růžové ulice, pochutnáme si na posledních fících a vykoupeme se v moři.

17. Z Dachly vyrazíme opět na cestu domů. Procitneme v náruči civilizace s úlevou, že to byl jen sen, ze kterého nám zůstala spousta neotřelých zážitků a pár zrnek písku v nejskrytějších zákrutech zavazadel, které nám v pohodlí domova vždy připomenou tuto neotřelou sondu do srdce černé Afriky.

Ubytování: různé

Stravování: vlastní

Doprava: vlastní

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Podobné zájezdy v této destinaci

1 371 Kč
Základní cena od 1 371 Kč

víkendové koupání

FirstMinute
Chorvatsko
Známé a velmi oblíbené‚ turistické‚ centrum Crikvenica je 37 km vzdálené, od Rijeky a je již více než sto let považováno za mimořádně vhodné lázeňské místo s výbornými klimatickými podmínkami, čistým vzduchem bez smogu a prašných částí. S velkým úspěchem se zde léčí onemocnění horních cest dýchacích…
termín: 21.06.2019 délka: 3 dny
6 200 Kč
Základní cena od 6 200 Kč

Residence La Meridiana

Itálie, Lignano
Moderní apartmánový dům se 4 podlažími se nachází v části Lignano Riviera, pouhých 50 m od pláže a 250 m od obchůdků, barů a restaurací. Ubytování: apartmány s vlastním sociálním zařízením, klimatizací, TV a velkou terasou MONO 3 – obývací pokoj s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem pro 2 osoby, 1…
termín: 04.05.2019 délka: 8 dní
8 455 Kč
Základní cena od 8 455 Kč

pavilony a bungalovy Kačjak

FirstMinute
Chorvatsko, Kvarner
Leží na malebném poloostrůvku uvnitř středomořské zeleně. Bungalovy jsou čtyřlůžkové (dva pokoje), soc.zařízení a terasa. Od centra Crikvenice je Kačjak vzdálen cca 4,5 km. Možno jít pěšky - krásná procházka podél pobřeží. K dispozici je restaurace, aperitiv bar,WIFI nebo internet za poplatek u recepce,…
termín: 14.06.2019 délka: 10 dní

Nabízí

KUDRNA s.r.o.

KUDRNA s.r.o.

Lidická 17
60200 Brno
telefon: 542216764

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Agadir Al Massira 17 °C
Casablanca 13 °C
Essaouira 14 °C
Fes-Sais 10 °C
Marrakech 14 °C
Meknes 10 °C
Ouarzazate 12 °C
Rabat-Sale 13 °C
Tanger 15 °C

Základní informace

Maroko

Maroko
Hlavní město: Rabat
Počet obyvatel: 27 111 760
Měna: MAD
Rozloha: 446,550 km2

Místopisy

  • Agadir

    Nejznámější marocké letovisko, ležící na pobřeží Atlantického oceánu, bylo znovu vybudováno po zemětřesení v roce 1960 a nabízí 9 km dlouhé písčité pláže. Město se může pochlubit…

  • Casablanca

    Casablanca, arabsky Dár al-Bajdá – největší město a přístav v Maroku u Atlantského oceánu; 2,9 mil. obyvatel (1990). Je největším hospodářským střediskem státu s významným…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://maroko.vasezajezdy.cz/zajezdy/mauritanie-489876/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://maroko.vasezajezdy.cz