Marrákeš - pobyt ve světě pohádek tisíce a jedné noci

délka: 8 dní (zájezd č. 489139)

8 - denní zájezd

Vydejte se s námi na netradiční zájezd na jih Marockého království. Vtáhneme vás do kulis arabských pohádek. Ubytujeme se na týden v hotelu v historickém tradičním domě s patiem přímo uprostřed jednoho z nejatraktivnějších měst celé Afriky. Marrákeš dala jméno celé zemi a po staletí představuje jednu z jejích metropolí a kulturních center. S naším průvodcem nebo individuálně můžete denně vyrážet za atmosférou bazarů, do labyrintu starobylých uliček, do zahrad sultánských a vezírových paláců, čajoven nebo arabských lázní. Navíc se můžete zúčastnit výletů, které vás zavedou na místa, z nichž čiší exotika – vodopády, výhledy na zasněžené čtyřtisícovky, nocování v beduínském stanu na poušti, hliněné vesnice Berberů, břehy Atlantského oceánu, starobylá Essauira.

Ubytování: hotel

7x ubytování v hotelu*** - tradiční marocký riad – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím

Stravování: snídaně

snídaně.

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:odlet s průvodcem z Prahy nebo Vídně. Přílet do Marrákeše a přejezd na ubytování.
2. den:celodenní prohlídka královské MARRÁKEŠE, města, které má milión obyvatel a červenou barvu architektury: labyrint úzkých uliček, 12 km dlouhé středověké hradby, barvírny kůže, tradiční trhy – súky, mešita Koutobia se slavným minaretem ze 12. století, židovská čtvrť – mellah, skvostná medresa (islámská škola) Ben Yussef, palác el Badi – sídlo sultánů, mauzoleum saadských sultánů s jedinečnou maurskou výzdobou a Djama el Fna – nejživější náměstí severní Afriky s kejklíři, tanečníky, vypravěči, léčiteli a prodejci.
3. den:pokračování v prohlídce MARRÁKEŠE: toulky uličkami, kde se proplétají chodci s osly a mezky, prohlídka paláce Bahia – sídlo velkovezíra, zahrady a nádrž Menara, vila a zahrady návrháře Yvese Saint Laurenta, nákupy na největších trzích celého Maroka, možnost návštěvy arabských lázní hammam.
4. den:celodenní fakultativní výlet na úpatí pohoří VYSOKÝ ATLAS: VODOPÁDY OUZOUD – 110 m vysoká vodní kaskáda, plavba lodičkou, setkání s makaky. Cena: cca 20 €.
5. den:dvoudenní fakultativní výlet za romantikou na největší poušť světa SAHARU: přejezd pohoří Vysoký Atlas přes PRŮSMYK TIZI-N-TICHKA ve výšce téměř 2300 m, který obklopují nejvyšší hory severní Afriky. Poté prohlídka největší marocké hliněné vesnice – KSÁRU AIT BENHADDOU, jež si uchovala svou podobu z hlíny a slámy z časů, kdy byla zastávkou karavan z nitra Afriky – místo natáčení filmů Gladiátor nebo Království nebeské. Vyhlídková jízda ÚDOLÍM DRAA s oázami, hliněnými hrady a vesnicemi. Poté přejezd na velbloudech na poušti u ZAGORY do berberského pouštního kempu, tradiční večeře na koberci, hvězdné nebe na poušti a nocleh v beduínských stanech.
6. den:po snídani a při svítání cesta na velbloudech k minibusu. Zastávka v OURZAZATE u kasby Taorirt, která byla sídlem paši. Cesta přes Vysoký Atlas zpět do Marrákeše. Cena: cca 50 €.
7. den:celodenní fakultativní výlet k ATLANTSKÉMU OCEÁNU do historického přístavního města ESSAUIRA, koloniálního Mogadoru s výhledem na Purpurové ostrovy: koloniální architektura včetně hradeb, súky – trhy, rybářský přístav s rybami a mořskými racky, písečná pláž s dunami, nejzápadnější výběžek arabského světa. Cena: cca 20 €.
8. den:přejezd na letiště. Odlet, návrat domů.


Podobné zájezdy v této destinaci

34 780 Kč
Základní cena od 34 780 Kč

Maroko s dobrou partou - hotel

Maroko
Maroko s dobrou partou - hotel
termín: 22.09.2019 délka: 15 dní
29 880 Kč
Základní cena od 29 880 Kč

Maroko s dobrou partou - hostel

Maroko
Maroko s dobrou partou
termín: 22.09.2019 délka: 15 dní
27 990 Kč
Základní cena od 27 990 Kč

Marocká královská města

Maroko
Agadir • Casablanca • Ribat • Volubilis • Meknes • Fés • Ifrane • Beni Mellal • Marrákéš Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Poznámka : Cena nezahrnuje nepovinné spropitné (cca 40 EUR, platba na místě). Min. počet účastníků : 15.
termín: 15.06.2019 délka: 8 dní

Nabízí

CK Poznání s.r.o.

CK Poznání s.r.o.

Palackého třída 2744
53002 Pardubice
telefon: 466535401

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Agadir Al Massira 17 °C
Casablanca 13 °C
Essaouira 14 °C
Fes-Sais 10 °C
Marrakech 14 °C
Meknes 10 °C
Ouarzazate 12 °C
Rabat-Sale 13 °C
Tanger 15 °C

Základní informace

Maroko

Maroko
Hlavní město: Rabat
Počet obyvatel: 27 111 760
Měna: MAD
Rozloha: 446,550 km2

Místopisy

  • Agadir

    Nejznámější marocké letovisko, ležící na pobřeží Atlantického oceánu, bylo znovu vybudováno po zemětřesení v roce 1960 a nabízí 9 km dlouhé písčité pláže. Město se může pochlubit…

  • Casablanca

    Casablanca, arabsky Dár al-Bajdá – největší město a přístav v Maroku u Atlantského oceánu; 2,9 mil. obyvatel (1990). Je největším hospodářským střediskem státu s významným…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://maroko.vasezajezdy.cz/zajezdy/marrakes-pobyt-ve-svete-pohadek-tisice-a-jedne-489139/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://maroko.vasezajezdy.cz